<
Czy projektowanie stron jest jeszcze zyskowne
Dużo ludzi zastanawia się czy nie zająć się projektowaniem witryn internetowych a, także innymi usługami powiązanymi z Internetem. Jest to nieco ciekawe pytanie, na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Z biznesem, który oparty jest na tworzeniu serwisów internetowych jest identycznie jak z każdym innym pomysłem na działalność biznesową. Dlatego należy zrobić odpowiedni biznesplan, który będzie mówił czy tworzenie stron www jest dla nas opłacalne. A co najważniejsze czy ta forma działalności będzie wystarczająca do zaspokojenia kosztów funkcjonowania działalności i wygenerowaniu satysfakcjonującego nas zysku.

Samo tworzenie portali www to jedna z wielu usług, które możemy zaoferować naszym klientom. Mimo tego należy pomyśleć nad dodatkowymi produktami. Dobrym dodatkiem do naszych zarobków może być pozycjonowanie serwisów www w Google, prowadzenie kampanii Adwords czy tworzenie szablonów na popularne portale aukcyjne.

Samo stworzenie strony internetowej jest zwyczajowo czynnością jednorazową i częstokroć zleceniodawca nie powierza nam cyklicznych jej modernizacji. A, więc zysk z projektowania portali nie jest wystarczający do utrzymania firmy. Potrzebujemy miesięcznych dopływów gotówki od zleceniodawców, którzy potrzebują promocji. Dlatego świadczenie usług, które należy wykonywać co miesiąc jest doskonałym rozwiązaniem.

To właśnie one dają nam pewność, iż co miesiąc osiągniemy określony przepływ gotówki. Przynajmniej w teorii. Często się zdarza, iż klienci ociągają się z płatnościami lub rezygnują nagle z usługi.
Czy projektowanie stron jest jeszcze zyskowne