<
Koszty prowadzenia księgowości w firmie
Sporo przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą próbuje zaoszczędzić na wszystkim co jest możliwe. Tak, więc rezygnują z usług sprawdzonej księgowej na rzecz własnych sił prowadzenia księgowości. Czy te podejście jest dobre i czy da nam wymierne korzyści. Bynajmniej nie, lecz trzeba napisać o zaletach i wadach tego rozwiązania.

Jednym z niewielu plusów, które przemawiają za własnoręcznym prowadzeniem księgowości są koszty. Biuro księgowe, które zajmuje się naszą rachunkowością pobiera miesięczną opłatę. Uzależniona jest ona od sposobu prowadzonej księgowości oraz miasta, w którym się znajdujemy. Najdroższa jest pełna księgowość. Koszt tej księgowości w Warszawie oscyluje w okolicach 2000 zł miesięcznie. Można wyszukać tańsze oferty wpisując: tanie doradztwo podatkowego Warszawa i znalezienie korzystniejsze oferty. Cena będzie niższa, natomiast również nie spadnie niżej niż tysiąc zł na miesiąc. Kolejny plus to samodzielność rozliczeń. Mamy kontrolę nad posiadanymi dokumentami i zapewnioną 100% poufność.

Natomiast jeśli przytoczyć minusy własnej księgowości, wygląda to już gorzej. Po 1-sze jeśli nie specjalizujemy się w danym zagadnieniu to ciężko jest nam nadążyć nad zmianami, które panują w przepisach i wymogach. Jesteśmy zmuszeni więc poświęcać sporo czasu na naukę. Ten okres jest dla nas nienamacalną stratą. Kolejny minus to możliwość łatwego zrobienia błędu, który może być dla nas bardzo kosztowny.
Koszty prowadzenia księgowości w firmie