<
Skąd pozyskiwać odnośniki do strony www
Pytanie, skąd mam wziąć odnośniki do promowania witryny jest tak samo stare jak wyszukiwarka Google. Na samym jej starcie było łatwiej.

Po pierwsze zjawisko masowego budowania odnośników było niezauważalne. Większość serwisów umożliwiało zostawienie linka do swojej witryny internetowej. Nikt nie widział w tym nic złego. Bo i dlaczego? Przecież po to został stworzony Internet by dzielić się wiadomościami, interesującymi stronami. Natomiast wraz ze wzrostem zjawiska pozycjonowania witryn www, zapotrzebowanie na budowanie odnośników robiła się coraz większa.

Jeśli w 2000 roku wystarczyło trochę odnośników aby wypozycjonować portal internetowy na lokalne frazy to dzisiaj potrzeba ich setki lub tysiące. I w tym momencie robi się przynajmniej podwójny problem. Po pierwsze trzeba pozyskiwać odnośniki na wielką skalę. Skąd je wziąć? Po drugie właściciele serwisów internetowych coraz mniej chętnie pozwalają na umieszczenie linka do promowanej witryny www. Te dwa czynniki powodują, iż pula ogólnie dostępnych odnośników z dnia na dzień się zmniejsza. Lecz można sobie z tym radzić. Jest jeszcze dużo miejsc, gdzie można dodać linka. Są to różnego sortu fora i serwisy Web 2.0. Niedogodnością jest znikoma automatyzacja tej czynności. Kolejna możliwość to własne zaplecze. Sami stawiamy serwisy internetowe, na których umieszczamy odnośniki do promowanych stron. Rozwiązanie dość poprawne, ale kosztowne. Musimy co roku przedłużyć hosting i domenę. Koszt roczny jednego zaplecza to rząd 100 złotych. Natomiast koszt jego prowadzenia to już rząd kilkuset złotych na rok.
Skąd pozyskiwać odnośniki do strony www